Marzena Barcik i Dorota Chwedorczuk – sąsiedzkie spotkania z kulturą

Wraz z Dorotą Chwedorowicz i Marzeną Barcik porozmawialiśmy o odwadze w tworzeniu niebanalnych projektów, łączeniu najrozmaitszych środków wyrazu, które owocują w projekty… zmieniające świat! Każda z artystycznych dróg obecnych na spotkaniu Pań była różna, ale ostatecznie doprowadziła je do momentu, w którym teraz są.

Często przez wadliwy system edukacji, czy osoby z tzw. „starej szkoły” czujemy, jak podcina się nam skrzydła. To smutne, ale prawdziwe, że wiele utalentowanych jednostek musi walczyć z oporem i brakiem zrozumienia ze strony instytucji i osób trzymających się tradycyjnych metod nauczania. Te bariery mogą skutecznie zniechęcać młodych artystów do podejmowania ryzyka i realizowania własnych, unikalnych wizji.

Jednak to właśnie odwaga w przełamywaniu tych barier, poszukiwanie własnej drogi i łączenie różnorodnych środków wyrazu pozwala tworzyć projekty, które mają moc zmieniania świata.

Dzięki tej rozmowie mogliśmy dowiedzieć się, jak wspierać najmłodszych w poszukiwaniu swojej drogi, co zrobić, aby pomóc im rozwijać kreatywność i pewność siebie w swoich artystycznych dążeniach. Cieszymy się, że w naszym mieście istnieją i prężnie działają instytucje czy grupy, które pozwalają doświadczać i próbować – niezależnie od rezultatu.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.