Prolog już za nami! Słówko o wydarzeniach!

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” text_font_size=”15px” header_text_align=”justify” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

FESTIWAL ZOFIÓWKA

15 – 25 CZERWCA 2022

Już 5 czerwca spektaklem „Czerwony Kapturek” nastąpił prolog II Edycji Festiwalu „Zofiówka”!
Natomiast w dniu 15 czerwca o godz. 20:00 w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku będzie miała miejsce Inauguracja Festiwalu!

Część artystyczną wydarzenia stworzy pokaz spektaklu „Trzy próby. Fredro-Zapolska-Mrożek”, który przyjął wyjątkową formę próby teatralnej. Jest reżyserowany przez Mirosława Kuleszę, a wystąpią w nim mieszkanki Sulejówka, które połączyła do scenicznej przygody pasja aktorska. Spektakl będzie miał swoją premierę już 14 czerwca i zostanie wystawiony także 18 i 19 czerwca. Twórcy i organizatorzy serdecznie zapraszają.

Festiwal Zofiówka to wspólne działanie wielu osób i instytucji, owocujące różnorodnymi wydarzeniami.
Co jeszcze nas czeka czerwcową porą?

Oprócz „Trzech prób. Fredro-Zapolska-Mrożek”, ujrzymy tez kolejną sceniczną prezentację. „Co to jest miłość?”, przedstawienie inspirowane twórczością Jonasza Kofty. Ponadto nie tylko dorośli zaprezentują aktorskie zdolności, ale też dzieci i młodzież, w przedstawieniach „Nieśmiała bajka” oraz „Opowieść w paski”. Młodzi aktorzy zarówno odgrywają role w przedstawieniach, ale sami opracowali ich scenariusz. Efekty zobaczymy na scenie Kina-Teatru „Kurtyna”.

Rozmowy o filmie, literaturze, o Helenie Paderewskiej

W miejscowym kinie będzie miało miejsce także kolejne wyjątkowe wydarzenie. 22 czerwca odbędzie się projekcja filmu „Piosenki o miłości”, będącego rewelacją festiwalu filmowego w Gdyni, a także spotkanie z twórcami filmu. Wcześniej, 16 czerwca autorka Katarzyna Bulicz-Kasprzak zaprosi na „Rozmowy o literaturze” z autorami: Agnieszką Lis, Mariolą Zaczyńską i Zbigniewem Zborowskim. Charakterystycznym elementem festiwalu, podobnie jak w zeszłym roku, będą „Poranne sąsiedzkie spotkania z kulturą”, odbywające się w cyklu ośmiu spotkań z inspirującymi osobami reprezentującymi różne obszary kultury i sztuki.
O ważnej dla Sulejówka postaci Heleny Paderewskiej opowie Małgorzata Basaj.

Warsztaty – „Magiczne ogrody Zofii”, „Zofiówka Festiwalówka”, „Zaanimuj swojego Slima”, „Bajkowisko”, fotografia, plener artystyczny

Festiwal Zofiówka jest także serdecznym zaproszeniem do rozwijania własnych pasji artystycznych, do odkrycia w sobie twórcy. Dlatego nie brakuje w nim wydarzeń warsztatowych. Zapewniają nie tylko twórcze przygody, wiedzę i umiejętności, ale również pozostawią uczestnikom miłe pamiątki.

„Magiczne ogrody Zofii” (21-23 czerwca), to możliwość stworzenia własnego, wyjątkowego ogrodu w szklanym naczyniu. Rodzinne Warsztaty Filmu Animowanego „Zaanimuj swojego Slima” (18, 19 czerwca) zaowocują powstaniem filmów krótkometrażowych, które zostaną zamieszczone na stronie festiwalu i wyemitowane na Wielkim Ekranie kina w Sulejówku. Warsztaty dziennikarskie (17-24 czerwca) zwieńczone zostaną powstaniem gazety festiwalowej „Zofiówka Festiwalówka”. Uczestnicy warsztatów fotograficznych (16-20 czerwca) oraz Pleneru artystycznego (16-19 czerwca) zaprezentują swoje prace podczas wernisaży i wystaw. Nie zabraknie oczywiście warsztatów literackich. Zarówno dla młodzieży i dorosłych – „Wspólne pisanie” (23 czerwca), jak też kreatywne, twórcze „Bajkowisko” (21, 22 czerwca) dla najmłodszych uczestników festiwalu.

Warsztaty chóralne, „Dźwiękiem malowane”, „Potańcówka na dechach”, „Dęciaki w ogrodzie”

„Zofiówka” to także okazja do obcowania z muzyką. „Warsztaty chóralne” (18-25 czerwca) zakończą się wspólnym występem połączonych chórów.
„Potańcówka na dechach” (17 czerwca) to okazja do posłuchania, pośpiewania, potańczenia. „Dęciaki w ogrodzie” (19 czerwca) zapewnią nam bogactwo melodii i rytmów w nastrojowym otoczeniu Parku Glinianki, natomiast „Dźwiękiem malowane” (21 czerwca) całą paletę muzycznych barw.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny.

Szczegółowy program Festiwalu jest na stronie: www.festiwalzofiowka.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Festiwal Zofiówka realizuje zadania w ramach programu „Edukacja kulturalna”. Kwota dofinansowania 175 000,00; całkowity koszt zadania 221 154.00.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]