Ryszard Urbaniak – Sąsiedzkie spotkania z kulturą

„Praca producenta, to maraton zawodowy przez całe życie.”

Przemysł filmowy jest bezlitosny; z każdym nowym projektem ludzie przychodzą i odchodzą. A praca producenta filmowego to przede wszystkim obszar, gdzie relacje z ludźmi są kluczowe.

Czy będąc częścią tego chaotycznego świata, pracując w ten sposób, jest jeszcze miejsce na życie prywatne? Czy można czuć się spełnionym? Czy nagrody (albo sardynki) mogą wypełnić przegapione wspomnienia? 

Dziś liczba polskojęzycznych kanałów telewizyjnych przekracza setkę, podczas gdy kiedyś ograniczało się to do zaledwie dwóch kanałów. Wówczas znane nam obecnie normy i standardy w przemyśle telewizyjnym nie istniały. Liczyła się tylko jedna rzecz – pasja do tworzenia.
Wywiad z panem Ryszardem to zbiór anegdot z życia (i planów) wziętych. Te pełne humoru historie odkrywają przed nami rąbek filmowej tajemnicy, dzięki nim poznamy etapy produkcji polskich filmów dokumentalnych zza kulis. 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Ryszardem Urbaniakiem, przeprowadzonej przez Anię Serdiukow. 

Pozostańmy jeszcze chwilę w świecie filmu – już jutro, 05.09 Natasza Parzymies zagości w naszych Zofiówkowych progach! Będziemy rozmawiać o serialu pt. „Kontrola”, nauce w Warszawskiej Szkole Filmowej, o spełnianiu marzeń i reżyserii jako sposobie na życie.

Bądźcie z nami!

——
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celoweg