Brunetki, blondynki… czyli Tenor w opałach!

Miłość, zazdrość, przyjaźń, radość, smutek, humor i wzruszenie… Zofiówkowy, muzyczny wieczór pokazał, że spotkania w klimacie operetkowym się wcale nie starzeją, a ich czar jest ponadczasowy! Podobnie jak ludzkie emocje, które z przymrużeniem oka opisują. Jeżeli muzyczny talent twórców spotka się z poczuciem humoru, pogodnym spojrzeniem na życie, zdrowym dystansem w naszym spojrzeniu na nas samych – udany wieczór murowany!

Spektakl „Brunetki, blondynki… czyli tenor w opałach!” łączy w sobie piękno śpiewu, kunszt gry na fortepianie, urzekające aktorstwo oraz czarujące osobowości występujących artystów. Wspaniali muzycy, których mieliśmy przyjemność zobaczyć i posłuchać w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku, w porywających występach ukazali pełne humoru spojrzenie na relacje międzyludzkie, po części też na środowisko muzyczne, z którego się wywodzą. Ukazując nieco karykaturalnie jego przywary, ale też moc talentów, siłę przyjaźni, wzajemnego wsparcia, pozwalające wznieść się nawet ponad nieporozumienia, ambicje.

Razem ze wspaniałą Publicznością, przeżyliśmy czas pełen pięknie wykonanej muzyki i humoru. W pewnym momencie przekonaliśmy się nawet o tym, że tzw. „kocia muzyka” może zabrzmieć cudownie, jeśli wykonują ją tak utalentowani – muzycznie i aktorsko – Artyści. Nie zabrakło też niespodzianek, jak spontanicznie zaaranżowany przez Artystów udział Przedstawicielki Publiczności.

Ten czarujący wieczór stworzył Zespół Opera po bandzie w składzie:

Barbara Gutaj – Monowid – sopran

Anna Butkiewicz – sopran

Emil Ławecki – tenor

Piotr Krzysztof Bielański – pianista

Dziękujemy ogromnie za piękny czas Artystom!

Dziękujemy równie serdecznie cichej Bohaterce wydarzenia – Wiktorii Górniak!

Wielkie podziękowania dla wspaniale uczestniczącej Publiczności!

Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Mariana Lachowicza(realizacja akustyczna) i Mateusza Marszalca(oświetlenie)

Ogromnie dziękujemy Ani Nowak, której fotorelację możemy obejrzeć niżej, a także Adriannie Choina tworzącej relację video, która niebawem się ukaże.

——

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.