Chóralny Finał „Zofiówki”. Dziękujemy!!!

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” min_height=”5.2px”][/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

Chóralny Finał „Zofiówki” był pogodnym i rozśpiewanym zwieńczeniem dziesięciodniowej przygody, którą mieliśmy przyjemność przeżywać razem z Wami!

Sobotnie popołudnie na Sali im. I. J. Paderewskiego, w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, to podróż wspomnień po zofiówkowych wydarzeniach, w którą zabrali nas prowadzący Aneta Sapilak i Ryszard Wojciul. Wyjątkowy nastrój stworzyły Chóry uczestniczące w zofiówkowych Warsztatach Chóralnych, które pięknie zaprezentowały swój repertuar osobno oraz zaśpiewały wspólnie, pod dyr. Michała Śmigielskiego, barwny i różnorodny repertuar kompozytora Bartosza Kowalskiego, który był obecny na koncercie.

Całość wydarzenia można obejrzeć na nagraniu, zachęcamy serdecznie:

https://www.youtube.com/watch?v=JYig2akHU64

 Ogromnie dziękujemy wspaniałym Chórzystom, Instruktorom, Dyrygentom i kompozytorowi Bartoszowi Kowalskiemu, za piękny muzycznie czas. Wystąpili:

 Chór Cantate Domino z Mińska Mazowieckiego, dyr. Michał Śmigielski
 Chór Miasta i Gminy Mrozy, dyr. Michał Śmigielski
 „Quercetum Dei” – Chór Parafii św. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim, dyr. Zuzanna Gulewicz
 Międzyparafialny Chór „Ichthis”, dyr. Wojciech Karaś

 Chór Kameralny Miasta Sulejówek, dyr. Michał Śmigielski

 Dziękujemy serdecznie Publiczności, która współtworzyła przyjazną atmosferę wydarzenia oraz prowadzącym Anecie Sapilak i Ryszardowi Wojciulowi.

 Festiwal Zofiówka jest wydarzeniem tworzonym przez Mieszkańców i Przyjaciół Sulejówka. W tym roku w organizację, realizację wydarzeń kulturalnych, warsztatowych zaangażowanych było ponad 200 osób. To jest Wasze Dzieło! Dziękujemy pięknie!

 Dziękujemy ogromnie licznie obecnej podczas zofiówkowych wydarzeń Publiczności oraz Uczestnikom warsztatów! Daliście nam wspaniałą energię do działania!

 Dziękujemy serdecznie wszystkim Artystom, Przedstawicielom świata kultury i sztuki, prezentującym się na „zofiówkowych” scenach, panelach dyskusyjnych oraz wszystkim Instruktorom prowadzącym warsztaty.

 Festiwal Zofiówka jest wspólnym dziełem Instytucji działających na terenie Sulejówka i zaprzyjaźnionych z Sulejówkiem, którym składamy wielkie wyrazy wdzięczności:

 

 Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, które było gościnnym domem dla zofiówkowych wydarzeń. „Willa Bzów” stała się „Strefą słowa i wymiany myśli”, w której odbywały się „Poranne sąsiedzkie spotkania z kulturą”, Warsztaty Dziennikarskie i „Wspólne pisanie”, a odbędzie się także pokaz prac stworzonych podczas Warsztatów Fotograficznych. Szczególnie dziękujemy Dorocie Koral.
 Cukiernia Babeczki, która wsparła bardzo „Zofiówkę” w sprawach organizacyjnych. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Renaty Szar.
 Kino – Teatr Kurtyna, będące serdecznym domem wydarzeń filmowych i młodzieżowych spektakli teatralnych.
 Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku, na czele z Dyrektor Jolantą Oniszk, które gościło Warsztaty Chóralne. Szczególnie dziękujemy Maciejowi Koszewskiemu i Uczniom Klasy Humanisyczno-Artystycznej Liceum, za wspaniały i twórczy udział w Warsztatach Dziennikarskich.
 Miasto Sulejówek, na czele z Burmistrzem Arkadiuszem Śliwą oraz Działowi Kultury i Promocji reprezentowanemu przez Annę Rosę, za objęcie patronatem wydarzenia, wsparcie jego promocji.
 Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejówku, za zorganizowanie spotkania „Rozmowy o literaturze”. Szczególnie dziękujemy Dyrektorce Iwonie Zbroszczyk.
 OSP Sulejówek, będącej domem dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej Akord, za pomoc logistyczną przy organizacji koncertu „Dęciaki w ogrodzie”.
 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sulejówku, szczególnie Annie Bronisz oraz Marcie Lewandowskiej, za wspaniały i merytoryczny udział w aż sześciu odsłonach spektaklu „Czerwony Kapturek”.
 Prywatna Szkoła Muzyczna Paderevianum,
na czele z Dyrektor Małgorzatą Barcik, za nastrojowy i przemiły koncert „Dźwiękiem Malowane”.
 Prywatne Centrum Kultury Sulejówek Miłosna, prowadzone przez Dyrektor Iwonę Czarnocką, za piękne ubogacenie pejzażu zofiówkowych wydarzeń Warsztatami Filmu Animowanego i występami młodzieżowych grup teatralnych.
 Towarzystwo Przyjaciół Sulejówka, które dbając o należyte upamiętnienie postaci i spuścizny patronki Festiwalu – Zofii Moraczewskiej – dba o ducha Festiwalu. Dziękujemy ogromnie za obecność „Zofiówki” podczas Biegu Marszałka!
 Miejski Dom Kultury w Sulejówku, w którym odbył się szereg wydarzeń artystycznych, kulturalnych i warsztatowych Festiwalu.
 Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim poprzez Patronat Honorowy Starosty Mińskiego

 Miejskie Zakłady Wodociągów i Kanalizacji w Sulejówku, za dbałość o to, aby podczas wydarzeń plenerowych nie brakowało orzeźwienia dla spragnionych.

  „Zofiówka” to całe godziny transmisji i nagrań wydarzeń, fachowo i estetycznie zrealizowanych przez Zespół Realizatorów – Jeremi Sapilak, Piotr Sapilak i Łukasz Szkołuda. Dziękujemy serdecznie!

  Profesjonalnie przygotowane relacje z warsztatów zofiówkowych są dziełem Pauliny Nowak. Wielkie wyrazy wdzięczności!

  Ogromnie dziękujemy fotografom, którzy pozostawili po sobie piękne fotorelacje: Annie Nowak, Magdzie Mielcarz, Markowi Dybiżbańskiemu, Adamowi Mielcarzowi i Tomaszowi Świątkowi.

  Dziękujemy serdecznie sympatycznemu i zaangażowanemu Zespołowi Tłumaczy Polskiego Języka Migowego, który utworzyli: Alicja Famulska, Kinga Chmielewska, Karolina Rokacz, Aneta Niedźwiedzka, Michał Drzewek. Sprawili, że wydarzenia „Zofiówki” stały się jeszcze bardziej dostępne.

  „Zofiówka” to ogrom pracy organizacyjnej. Dziękujemy serdecznie Wszystkim Osobom tworzącym Biuro Festiwalowe.

 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Festiwal Zofiówka realizuje zadania w ramach programu „Edukacja Kulturalna”.

DZIĘKUJEMY CIEPŁO WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM „ZOFIÓWKI”!

fot. Anna Nowak

[/et_pb_text][et_pb_gallery gallery_ids=”7970,7971,7972,7973,7974,7975,7976,7977,7978,7979,7980,7981,7982,7983,7984,7985,7986,7987,7988,7989,7990,7991,7992,7993,7994,7995,7996,7997,7998,7999,8000,8001,8002,8003,8004,8005,8006,8007,8008,8009,8010,8011,8012,8013,8014″ show_title_and_caption=”off” _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]