Czas teatralno-filmowych podróży w Sulejówku Miłośnie!

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

Zofiówkowe, środowe popołudnie stoi pod znakiem teatralno-filmowych, międzypokoleniowych przygód, inspirowanych przez Prywatne Centrum Kultury Sulejówek Miłosna. Instytucja współtworząca „Zofiówkę”, pod dyr. Iwony Czarnockiej od lat prowadzi wszechstronną działalność w duchu nowoczesnej edukacji, łączącej naukę z zabawą i ciekawą przygodą, pobudzającej kreatywność, zachęcającej do rozwijania pasji w przestrzeni kultury i sztuki. Przedstawia szeroką ofertę skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych.

ZAPRASZAMY DZIŚ NA AŻ TRZY WYDARZENIA ORGANIZOWANE PRZEZ AKTYWNE I INSPIRUJĄCE CENTRUM!

„NIEŚMIAŁA BAJKA”
⏰ ŚRODA, o godz. 16:30
Przedstawienie teatralne Grupy „Smyk Story”, złożonej z dzieci w wieku 6-9 lat.
Jest inspirowane uroczą i wzruszającą opowieścią o pokonywaniu nieśmiałości i lęku przed kontaktem z innymi pt „Tomek mały jest nieśmiały” autorstwa . Beth Bracken, Jennifer Bell.

Uczestnicy warsztatów teatralnych w Prywatnym Centrum Kultury Sulejówek Miłosna po lekturze książki samodzielnie kreowali postacie, scenariusz oraz teksty i dialogi przedstawienia.

„OPOWIEŚĆ W PASKI”
⏰ ŚRODA, o godz. 17:00
Teatralne przedstawienie grupy „Sceniczne BOOM” tworzoną przez młodzież w wieku 10-14 LAT.
Przedstawienie jest inspirowane książką, która prosto i ciepło, a zarazem intrygująco mówi o ważnych, ale trudnych dla dzieci sprawach – akceptacji siebie, tolerancji, bliskości, strachu, samotności. Książka Anny Onichimowskiej pt „O zebrze, która chciała być w kwiatki”.
Podobnie jak w przypadku twórców spektaklu „Nieśmiała bajka” uczestnicy warsztatów teatralnych w Prywatnym Centrum Kultury Sulejówek Miłosna po lekturze książki samodzielnie wymyślają postacie, scenariusz oraz teksty i dialogi przedstawienia.

Oba spektakle mogą być ciekawe nie tylko dla najmłodszych widzów, ale również dla dorosłych.

„ZAANIMUJ SWOJEGO SLIMA” POKAZ FILMÓW POWSTAŁYCH NA FAMILIJNYCH WARSZTATACH FILMU ANIMOWANEGO
⏰ ŚRODA, o godz. 17:30

2 dni – 7 zespołów – 7 autorskich produkcji!

Weekendowe Warsztaty Filmu Animowanego „Zaanimuj swojego Slima” zgromadziły łącznie 28 Uczestników, tworzących siedem rodzinnych zespołów. Przyniosły wiele wspólnej, twórczej zabawy, a przede wszystkim wyjątkowe filmy. Wszystkie Ekipy pilnie pracowały nad realizacją stworzonych przez siebie scenariuszy. Z pasją i wyobraźnią.

A wszystko przy wsparciu Alicji Witkowskiej ze Studia „Klatka po klatce”.

GOSPODARZEM WYDARZENIA JEST KLIMATYCZNE I NASTROJOWE KINO-TEATR „KURTYNA”

Prowadzone przez sympatycznych i zafascynowanych kinematografią wszelką, teatrem Właściciele, stworzyli naprawdę wyjątkowe i gościnne miejsce na kulturalnej mapie Sulejówka.

Zarówno Prywatne Centrum Kultury, jak też Kino-Teatr „Kurtyna” aktywnie wspierają i współtworzą od początku Festiwal „Zofiówka” – dziękujemy ogromnie!

Zapraszamy serdecznie na moc scenicznych i filmowych emocji!

Autorką ilustracji „Opowieść w paski” jest Agata Sutkowska – dziękujemy!

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]