Foto opowieść dla Ciebie, 30.07.2020 r.

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.8″][et_pb_row _builder_version=”4.4.8″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.8″][et_pb_text _builder_version=”4.4.8″]

Ktoś zrobił zdjęcie. Wy dopowiadacie historię!
Zapraszamy do tworzenia opowieści do publikowanych przez nas zdjęć.

Raz w tygodniu, w każdy czwartek, opublikujemy na stronie Festiwalu jedno zdjęcie. Was zapraszamy do nadsyłania krótkich (max 1500 znaków) opowieści inspirowanych publikowanymi zdjęciami. Nadesłane opowieści zostaną opublikowane pod zdjęciami. Razem stworzymy alternatywne historie do tego, co zostało uwiecznione.

Zdjęcie to zapis chwili, wspomnienie, spotkanie, emocje, fragment czyjegoś życiorysu. Wszystko może być pretekstem do snucia opowieści – to co widoczne na zdjęciu oraz to czego nie złapał obiektyw, ludzie, przyroda, budynki – zachęcamy do szukania różnych punktów zaczepienia. Opowieści nie muszą być zgodne z prawdą. Mogą być zabawne, poważne, smutne, a także mrożące krew w żyłach. Nie mogą nikogo obrażać. Wszystko inne jest dozwolone.

Udostępniamy zdjęcia zebrane w Archiwum Społecznym Sulejówka, stworzonym przez Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejówku i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Wszystkie zdjęcia zostały podarowane przez mieszkańców.

Swoje opowieści przesyłajcie na adres: festiwal@mdksulejowek.pl, w tytule maila: Foto opowieść. Nadesłane teksty zostaną opublikowane na naszej stronie oraz FB Festiwalu Zofiówka.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.8″][et_pb_column _builder_version=”4.4.8″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.8″ hover_enabled=”0″ inline_fonts=”Antic Didone”]

autor Justyna sadowska

Hej, jestem Drzewomir! Przyłapaliście mnie w drodze do szkoły. Że nie mam tornistra? Nasze książki niesie mój brat Asfaltosław. Ścigamy się, kto pierwszy dotrze na lekcje. Brat lubi gładkie, proste i pachnące świeżym asfaltem nawierzchnie. Jest ich jednak co kot napłakał, ale on ma ogromne ambicje. Cały czas gada, że się da i że kiedyś wyasfaltuje całe miasto. Ja tam wolę skakać z drzewa na drzewo, a jak natrafię na owocowe, to mam od razu z głowy drugie śniadanie. Asfaltosław grozi, że mi wszystkie drzewa powycina i będzie w szkole pierwszy. Akurat! Za to nasza siostra Retencja wcale się do szkoły nie śpieszy. Mówi, że i tak niedługo nie będzie się do niej chodzić, tylko się z nią łączyć. A łączyć to się można i brodząc. Więc ona brodzi. Póki co, do szkoły bez problemu da się przejść mokrą stopą. Retencja mówi, że jak Asfaltosław powycina wszystkie drzewa, to będzie susza. Wtedy mamy przechlapane, będziemy musieli kupić buty i ucywilizować się. Ja tam wcale nie chcę. Ja wolę blisko natury.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]