1 czerwca (sobota) 01.06.2024

09:00-11:00 (Zapisy)

Miejski Dom Kultury w Sulejówku

Ozdoby z filcu

Bez ograniczeń wiekowych

Zapraszamy na niezwykłe warsztaty filcowania, podczas których uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne unikalne projekty z filcu!
W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z ciekawym materiałem, jakim jest filc. ????
Ten wyrób włókienniczy znany jeszcze sprzed czasów naszej ery, stwarza wachlarz możliwości w jego kreatywnym wykorzystaniu! ????
Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nie skurczył wełnianego swetra w pralce…
Jak można wykorzystać tę niezwykłą właściwość wełny, aby stworzyć małe dzieła sztuki? ????
????Podczas warsztatów, uczestnicy zostaną przeprowadzani przez proces filcowania, który obejmuje ręczne ubijanie, uciskanie i rolowanie materiału, aby osiągnąć pożądaną strukturę.

11:00-13:00 (Zapisy)

Miejski Dom Kultury w Sulejówku

Bukiety pachnące ogrodem

Bez ograniczeń wiekowych

Wiosna i lato to czas, na który czekamy z niecierpliwością. Kolorowe, energetyzujące kwiaty stanowią piękną ozdobę domu po zimowej aurze.
????Warsztaty te pozwolą nam stworzyć piękne kompozycje z żywych, ciętych kwiatów, które poprawią nasze samopoczucie i sprawią, że nasze otoczenie będzie pełne życia i kolorów.
Podczas warsztatów Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć wyjątkowe aranżacje przy użyciu gąbek florystycznych. Te, według swojego projektu i uznania ozdobią dodatkami florystycznymi.
Dzięki praktycznym wskazówkom i eksperymentowaniu z różnorodnymi kolorami i rodzajami kwiatów, będą mogli tworzyć unikatowe aranżacje, którymi z pewnością zaskoczą swoich bliskich i znajomych!

13:00-16:00 (Zapisy)

Miejski Dom Kultury w Sulejówku

Warsztaty fotograficzne - warsztat - grupa I i II

Młodzież / dorośli

Liczba dostępnych miejsc: 8 na grupę

Żyjemy w czasach kultury obrazkowej. Fotografie wypełniają nasze życie z każdej strony. Ich obecność w mediach społecznościowych, reklamach, artykułach czy osobistych albumach sprawia, że stają się integralną częścią naszej codzienności. Fotografie mają zdolność przekazywania historii i emocji. Mogą być językiem, którym się posługujemy by opowiedzieć nasze historie i wyrazić nasze spojrzenie na świat.

Czy wiecie jednak, że pierwsze publiczne zdjęcie, na którym uwieczniono człowieka zostało wykonane przez Louisa Daguerre’a w 1838 roku?! 

W trakcie tegorocznych warsztatów fotograficznych spotkamy się dwa razy: 31 maja poznamy budowę aparatu analogowego, nauczymy się poprawnie załadowywać kliszę oraz obsługiwać światłomierz, następnie wyruszymy w plener. 

1 czerwca poświęcimy czas na pracę w ciemni, gdzie nasze fotografie od własnoręcznie wywołanych negatywów doprowadzimy do pełnoprawnej odbitki pozytywowej!

Wspólnie z Anią Nowak i Jeremim Sapilakiem, zanurzymy się w procesie tworzenia zdjęć od samego początku. Od załadowania filmu do aparatu po ręczne wywołanie i obróbkę fotografii. Cofniemy się do czasów fotografowania na filmie, które wcale nie wydają się być tak odległe, ponieważ taśma filmowa powstała dopiero na początku XX wieku! 

Każdy z uczestników będzie miał okazję spróbować swoich sił w fotografii analogowej. Dowiemy się, czym fotografia czarno biała różni się od kolorowej, porozmawiamy o mocnych punktach obrazu oraz jak sprawić, by nasze kadry przykuwały uwagę! 

17:00-18:30 (Wstęp wolny)

Miejski Dom Kultury w Sulejówku

Kulturalny fajf - potańcówka

Dorośli

Znów na scenie Zofiówki!
????????Niech zabrzmią i rozgrzeją parkiet przeboje dawnych lat!
????Już 1 czerwca w Miejski Dom Kultury w Sulejówku, o godzinie 17:00.
????Młodzieżówka z Sulejówka ponownie zaprosi Państwa do uczestnictwa w wyjątkowym Fajfie, który połączy niezapomnianą atmosferę przedwojennych szlagierów z radością tańca i wspólnego śpiewu. Przygotujmy się na wieczór pełen radości, może też wzruszeń, a na pewno do świetnej zabawy!
????Młodzieżówka z Sulejówka to rozśpiewany zespół seniorów prowadzony przez Roberta Lipkę, działający przy Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. Ciągle rozrastająca się, pogodna Grupa Pasjonatów śpiewu, gry, prowadzona przez Roberta Lipkę(zagra na akordeonie) już od blisko 10 lat zaprasza do integracji przy muzyce, do wspólnego muzykowania.
????Repertuar zdaje się być niewyczerpany. Tanga, fokstroty, walce, polki, beginki oraz inne nuty do pośpiewania i potańczenia. Zarówno te bardzo znane jak również zapomniane motywy, które zagrzewają publiczność do śpiewu, podrygiwania, wprawiając we wspaniały nastrój. Wykonuje także zapomniane lub odnalezione przez seniorów pieśni i piosenki. Np. po węgiersku!
????Nawiązująca do tradycji spotkań przy muzyce na żywo, w plenerze – potańcówka – będzie doskonałą okazją do zaprezentowania nowych utworów zespołu, obejmujących szlagiery największych przedwojennych polskich twórców, jak też prawdziwe retro-imprezowe „białe kruki”. Na scenie pojawią się także soliści zaprzyjaźnionej grupy „Cała Praga śpiewa” z Warszawy.

20:00-22:00 (Bezpłatne wejściówki)

Sala I. J. Paderewskiego w Muzeum Józefa Piłsudskiego

Uroczyste otwarcie Festiwalu Zofiówka

Dorośli

Liczba dostępnych miejsc: 150

Transmisja online

Tłumaczenie na PJM

Pierwszy raz w repertuarze Zofiówki – koncert muzyki jazzowej! ????
????Jazz to szczególny gatunek muzyczny, w którym ogromną rolę odgrywa improwizacja. To chwila, gdy muzycy wchodzą w dialog z dźwiękami, a muzyka staje się dla nich przestrzenią do wyrażania swoich uczuć i emocji w najczystszej formie.
???? Miejsce: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Kiedy: 1 czerwca, godzina 19:00
???? Wstęp: Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Muzeum – o ich dostępności powiadomimy już niebawem!
????Zanurzmy się wspólnie w magicznych dźwiękach jazzu i dajmy się ponieść tej niezwykłej podróży przez rozbrzmiewające pasją melodie.
Swoim głosem oczaruje nas Nika Lubowicz, wokalistka pochodząca z Zakopanego z rodziny muzyków.
Nika Lubowicz Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na trzech specjalnościach: Dyrygentura Chóralna, Fortepian, oraz Wokalistyka Jazzowa. Na scenie występuje od wczesnego dzieciństwa, jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Współpracuje z wieloma muzykami polskiej sceny jazzowej, a swoje wszechstronne wykształcenie wykorzystuje również w pracy pedagogicznej. Współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA, a także z telewizją Polsat, gdzie jest trenerem wokalnym w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”.