31 maja (piątek) 31.05.2024

18:00 (Wstęp wolny)

Salonik Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Barbara Gutaj-Monowid i Jan Jakub Monowid - Sąsiedzkie spotkania z kulturą

Bez ograniczeń wiekowych

Transmisja online

Tłumaczenie na PJM

„Sąsiedzkie spotkania z kulturą” to cykl wydarzeń organizowanych w ramach Festiwalu „Zofiówka”, na które są zapraszani mieszkańcy Sulejówka i okolic związani zawodowo bądź z pasji z szeroko pojętą kulturą. Przyjęta codzienna formuła pozwala na omawianie na bieżąco działań festiwalowych oraz na interesujące rozmowy mające charakter pogawędek sąsiedzkich.
W tym roku, zgodnie z zapowiedzią, ponownie gościmy niezwykłe artystyczne małżeństwo z Sulejówka!
Barbara Gutaj-Monowid, solistka poznańskiego Teatru Wielkiego, mieszkanka Sulejówka, która oczarowała swoim głosem publiczność między innymi podczas zeszłorocznego Festiwalu Zofiówka w spektaklu „Tenor kontra sopran”.
Jan Jakub Monowid, kontratenor, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Członek International Opera Studio przy Opernhaus Zürich. Dwukrotny zdobywca Fryderyka, laureat licznych nagród i wyróżnień. Współpracował z wieloma czołowymi orkiestrami i występował na deskach najsłynniejszych teatrów operowych.
Prowadzi: Miłka Skalska
Miejsce: Salonik w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
WSTĘP WOLNY
Spotkanie urozmaicą muzyczne wykonania Uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia „Paderevianum” w Sulejówku

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego