5 czerwca (środa) 05.06.2024

18:00 (Wstęp wolny)

Salonik w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Kasia Bulicz-Kasprzak i Mirosław Kulesza - Sąsiedzkie spotkania z kulturą

Młodzież i dorośli

Transmisja online

Tłumaczenie na PJM

20:00 (Bezpłatne wejściówki)

Teatr S

Miłość według Tuwima

Dorośli

Liczba dostępnych miejsc: 50

Teatr S. ponownie na scenie Zofiówki! Spektakl „Może kiedyś innym razem”, ukazujący barwną twórczość Mariana Hemara, oczarował publikę zeszłorocznej edycji. W tym roku w nastrojowym wnętrzu Teatru S. spotkamy się z innym poetą-legendą – Julianem Tuwimem!

Spotkanie muzyczno-literackie będzie spojrzeniem z bliska na twórczość Juliana Tuwima, której przyjrzymy się różnych stron. “Miłość ci wszystko wybaczy”, czy “Na pierwszy znak” – te piosenki niewątpliwie sączyły się w domu Zofii Moraczewskiej i Aleksandry Piłsudskiej, a kto wie, czy Panie nie bywały w słynnym kabarecie Qui Pro Quo.

Podczas wieczoru z Tuwimem usłyszymy największe szlagiery przedwojennych kabaretów. Nowe aranżacje, nowe brzmienia – po prostu Tuwim na nowo. Całość dopełniona tekstami, anegdotami i wierszami poety w interpretacji Piotra Siły.

Razem z twórcą Teatru S. wystąpią:

Maria Siła wokal,

Łukasz Staszałek piano,

Marcin Staszałek instrumenty perkusyjne.

Teatr S. to stosunkowo nowe miejsce, które jednak już bogactwem działań zapisało się na kulturalnej mapie Sulejówka. Powstał z inicjatywy Piotra Siły, animatora i menedżera kultury, wieloletniego mieszkańca miasta. W dawnym warsztacie samochodowym na Wiśniowej stworzył on kameralne miejsce wypełnione poezją, muzyką i teatrem, gdzie widz staje się integralną częścią spektaklu.

  1. jak Siła, S. jak Sulejówek, S. jak small… Dzięki grupie zapaleńców, w maju zeszłego roku, powstało Stowarzyszenie Teatr S.

Od 2001 roku raz w miesiącu (XVII wieczorów) spotykaliśmy się z wybranym polskim poetą. Recytacja i muzyka są kanwą każdego spotkania. Oprócz stałej ekipy aktorów i muzyków, udział w czytaniu poezji biorą także mieszkańcy Sulejówka i zaproszeni goście spoza. Wieczory mają luźną, otwartą formułę.

W Teatrze S. odbywają się również koncerty, spektakle, wystawy i warsztaty.

Zapraszamy ciepło do miejsca, w którym poczujesz się jak w domu, a Duch Poezji życzliwie Was ugości!

TERMIN: 5 czerwca, godz. 20:00

MIEJSCE: Teatr S., ul. Wiśniowa 22 Sulejówek

WSTĘP BEZPŁATNY: wejściówki do odbioru w siedzibie Miesjkiego Domu Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14

—-

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.