3 września (niedziela) 03.09.2023

14:15-15:00

(Bezpłatne wejściówki)

Miejski Dom Kultury w Sulejówku

Czerwony Kapturek

dzieci 3-8 lat

Spektakl teatralny „Sceny Seniora” Przedstawienie oparte na tekście Charles’a Perrault pod tym samym tytułem. Klasyka dla dzieci, we współczesnym tłumaczeniu Barbary Grzegorzewskiej. Jako formę teatralną przedstawienia, realizatorzy wybrali klasyczne techniki teatru lalek. Po przedstawieniu, rozmowa z dziećmi na tematy poruszane w przedstawieniu, prowadzona przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulejówku. Jest to kolejna realizacja tego samego utworu przez Scenę Seniora. Poprzednia, zupełnie inna wersja, miała swoją premierę w 2017 r.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14

19:00

(Wstęp wolny)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku

Dominika Szumska i Kasia Bulicz-Kasprzak | Sąsiedzkie spotkania z kulturą

Młodzież i dorośli

Transmisja online

Tłumaczenie na PJM

Czy wiecie, że świat literacki skrywa w sobie niezwykłe historie nie tylko na kartach książek, ale także w życiach samych autorów? Pragniemy Was serdecznie zaprosić na spotkanie, które przeniesie nas w magiczny świat słów i opowieści, tworzących naszą literacką rzeczywistość.

Dominika Szumska – wnuczka wybitnej polskiej pisarki Marii Dąbrowskiej, która zaprasza nas do odkrycia nowo powstałej Fundacji im. Marii Dąbrowskiej.

Co wpłynęło na jej pisarską wrażliwość? W jaki sposób możemy interpretować jej dzieła teraz? To spotkanie, to szansa na zgłębienie dorobku literackiego oraz życiorysu tej niezwykłej kobiety. Usłyszymy o dokonaniach Marii Dąbrowskiej, które nadal inspirują czytelników na całym świecie, oraz o tym, jak jej dziedzictwo kontynuuje się poprzez pracę fundacji
Dowiemy się o inspiracjach, które napędzały pisarkę oraz o jej niezwykłym życiorysie, który wpłynął na kształtowanie polskiej literatury.

Katarzyna Bulicz-Kasprzak – utalentowana pisarka, od dwudziestu siedmiu lat związana z Sulejówkiem. Autorka dwudziestu powieści obyczajowych, które zdobyły serca czytelników, zabierze nas w podróż przez swoje literackie dzieła. Poznamy tajniki twórczego procesu, dowiemy się, skąd czerpie inspiracje do swoich historii i jakie wartości stara się przekazywać w swoich książkach.

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia, które skupi w jednym miejscu dziedzictwo literackie i współczesną twórczość. Dołączcie do nas, by razem czerpać z piękna słowa pisanego!

Rozmowy poprowadzi Anna Serdiukow – Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim oraz Gender Studies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikuje m.in. w „Zwierciadle” i „Magazynie Filmowym” Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Członkini Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP i polskiej sekcji FIPRESCI. Konsultuje scenariusze, m.in. wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą film „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego. Zajmuje się promocją polskiego kina, na stałe współpracuje z firmą Balapolis produkującą m.in. filmy Anki i Wilhelma Sasnali. Przez cztery lata dyrektor artystyczna Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Przez sześć lat rzeczniczka prasowa Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, od zeszłego roku również koordynatorka programowa wydarzenia. Współautorka albumu „Andrzej Wajda. Ostatni romantyk polskiego kina”.