16 września (sobota) 16.09.2023

16:00-18:00

(Bezpłatne wejściówki)

Miejski Dom Kultury w Sulejówku

Spotkanie z literaturą

Młodzież i dorośli

Transmisja online

Tłumaczenie na PJM

Książki – pasja, praca, wspólna podróż literacka! Panel dyskusyjny poprowadzi Katarzyna Bulicz – Kasprzak.

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z literaturą!

Już w sobotę 16 września, o godzinie 16:00 w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku, będziemy mieli szansę gościć pełne pasji przedstawicielki świata słowa pisanego!

Tak o spotkaniu pisze prowadząca – Kasia Bulicz-Kasprzak:

Gdy słyszymy „książka” albo „literaturą” to pierwszym naszym skojarzeniem jest „pisarz”.
I bardzo słusznie, bo bez autorów – pisarzy, dziennikarzy, ilustratorów, nie byłoby książek.
Nie byłoby ich też bez redaktorów, korektorów, edytorów, grafików, drukarzy i wydawców. Nie byłoby książek w przestrzeni publicznej bez księgarzy, bibliotekarzy i antykwariuszy.
Nie usłyszelibyśmy o nich, gdyby nie krytycy, dziennikarze, blogerzy.

Okazuje się, że za jedną książką stoi sztab ludzi, którzy sprawili, że spod pióra pisarza, trafiła w ręce czytelnika. Kim są te osoby? Dlaczego wybrały drogę zawodową związaną z książkami?”

Na naszym panelu dyskusyjnym „Książki – moja pasja, moja praca” pojawią się:

Justyna Dżbik-Kluge – ceniona dziennikarka radiowa i telewizyjna, autorka książek, propagatorka literatury oraz twórczyni podcastów. Jej spotkania autorskie to prawdziwe inspiracje.

Małgorzata Teodorczyk – szefowa działu promocji w jednym z czołowych polskich wydawnictw. To dzięki jej zaangażowaniu książki trafiają do rąk czytelników na całym świecie.

Klaudia Baranowska – pasjonatka literatury i bibliotekarka z wyjątkowym zaangażowaniem. Zawsze ma w torebce książkę, którą gorąco poleca innym do przeczytania.

Rozmowa będzie pełna ciekawych historii, refleksji i pasji związanych z książkami. Będziemy mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego nasi goście wybrali właśnie tę drogę zawodową, jakie książki wywarły na nich największe wrażenie, a także jakie wyzwania napotykają na swojej literackiej drodze.

Bądźcie , aby poznać kulisy pracy w świecie literatury, czekamy na Was!

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14.

——–

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.