16 listopada (czwartek) 16.11.2023

19:00

(Wstęp wolny)

Salonik Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Wieczór u Zofii Moraczewskiej

Bez ograniczeń wiekowych

Transmisja online

Tłumaczenie na PJM

Zofia Moraczewska to postać niezwykle wpływowa i zaangażowana w życie społeczne oraz polityczne swojej epoki. Jej działalność i wkład w rozwój Polski, zwłaszcza w okresie międzywojennym, pozostawiają trwałe ślady w historii. 16 listopada 2023 przypada
65. rocznica śmierci Zofii.

Zapraszamy na „Wieczór z Zofią Moraczewską”. To niezwykłe spotkanie będzie okazją do wspólnego oddania hołdu patronce festiwalu i poświęcenia chwili na refleksję nad jej niezwykłym życiem i działalnością. Pragniemy razem oddać hołd tej wyjątkowej kobiecie, która dokonała tak wiele dla Polski i naszego narodu.

Podczas panelu dyskusyjnego, zabrzmią wyjątkowe utwory Fryderyka Chopina, ulubionego kompozytora Zofii. Będziemy mieli okazję cieszyć się muzyką, która dodatkowo wzbogaci nasze refleksje nad dziedzictwem tej wyjątkowej postaci. Utwory przygotują dla nas utalentowani uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku.

Spotkanie odbędzie się w przytulnym Saloniku Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Rozmowę poprowadzi Beata Nessel-Łukasik.