„Jak zostałam kompozytorką?” – interesująco brzmiące spotkanie sąsiedzkie z Marzeną Majcher

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” min_height=”5.2px”][/et_pb_text][et_pb_video src=”https://www.youtube.com/watch?v=Wsn6pcQQJq0″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][/et_pb_video][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”]

„Poranne sąsiedzkie spotkania z kulturą” tym razem w świecie Muzyki.

Anna Serdiukow porozmawiała w otwartej atmosferze z Marzeną Majcher, kompozytorką, wielokrotnie nagradzaną autorką muzyki do ponad 40 filmów, w tym – fabularnych, dokumentalnych, animowanych oraz seriali.

Dziękujemy ogromnie obu Paniom za inspirujące spotkanie!

Wielkie wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Magdy Mielcarz, która stworzyła fotorelację z wydarzenia!

Nad realizacją transmisji czuwał oczywiście Jeremi Sapilak – dziękujemy!

 Marzena Majcher – nominowana do nagrody „Grand Prix Komeda” za najlepszą muzykę w Polskim Filmie Fabularnym oraz nagrodzona na tym Festiwalu. Ma na swoim koncie współprace międzynarodowe z reżyserami kina artystycznego. Jej rozpoznawalne prace to muzyka do filmów fabularnych: „A French Woman” – Kim Hee – Jung, „Amatorzy” – Iwony Siekierzyńskiej, „Hanoi – Warszawa” – Kasi Klimkiewicz oraz muzyka do pierwszej „Oprawy TVP Kultura”. Skomponowała także muzykę do wielu sztuk teatralnych m.in. nagrodzonej „Złotą Maską” – „Kobro” (Teatr Nowy w Łodzi).

 Filmy z jej muzyką były prezentowane na Festiwalach Filmowych na całym świecie i zdobywały liczne nagrody – Europejską Nagrodę Filmową w Tallinie, Grand Prix na Festival de Cine de Alcalá de Henares w Madrycie, Nagroda Główna na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego „Off Camera” w Krakowie, Grand Prix „Złoty Lajkonik”; na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 Muzyka filmowa Marzeny Majcher posiada bardzo charakterystyczne współczesne brzmienie, które kompozytorka uzyskuje poprzez łączenie partii instrumentów akustycznych z własnymi dźwiękami preparowanymi oraz pochodzącymi z instrumentów wirtualnych. Jej kompozycje są bardzo organiczne i stanowią synergię z obrazem filmowym.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania ze spotkania oraz fotorelacji.

[/et_pb_text][et_pb_gallery gallery_ids=”7786,7787,7788,7789,7790,7791,7792,7793″ show_title_and_caption=”off” _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]