Premiera filmu dokumentalnego „Oda do swobody”, 04.10.2020 r.

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.8″][et_pb_row _builder_version=”4.4.8″ custom_margin=”|auto||59px||”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.8″][et_pb_text _builder_version=”4.4.8″ custom_padding=”||2px|||”]

Premiera filmu dokumentalnego „Oda do swobody”
Scenariusz/reżyseria: Jolanta Knap
Kamera/montaż: Bartłomiej Malicki
Dźwięk: Zosia Sadowska, Monika Brózda.

Miejsce: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Termin: 04 październik 2020 godzina 17:00


18-letnia Zuzanna Michrowska prowadzi rozmowy z bohaterami filmu – mieszkańcami Sulejówka dotyczące wolności, swobody, relacji międzyludzkich i ich roli w życiu odkrywanych na nowo w czasie pandemii. Jako pierwsza poznaje ich „Ody do swobody”- utwory muzyczne i poetyckie. Jest członkiem jury, które wybiera zwycięzców.


„Oda do swobody” to krótkometrażowy film dokumentalny, który jest efektem współpracy scenarzystki/reżyserki Jolanty Knap i operatora/montażysty Bartka Malickiego oraz dwóch tyczkarek/wolontariuszek: Zosi Sadowskiej i Moniki Brózdy. Narratorką filmu jest 18-letnia Zuzanna Michrowska. To ona prowadzi rozmowy z bohaterami filmu dotyczące wolności, swobody, relacji międzyludzkich i ich roli w życiu, odkrywanych na nowo w czasie pandemii.

Film został realizowany w czasie epidemii korona wirusa w czerwcu – wrześniu 2020 roku w Sulejówku w ramach Festiwalu Zofiówka. To zapis utworów muzycznych i poetyckich mieszkańców Sulejówka należących do różnych pokoleń. Zwycięzcami konkursu i bohaterami filmu są: Wioletta i Michał Witkowscy, Kinga Mikołajuk, Danuta i Krzysztof Kolankowie, Justyna i Adam Sadowscy, Krzysztof Bratek. Ekipa filmowa zarejestrowała również rozmowy z wyżej wymienionymi twórcami, a także z Anną Brodecką oraz Zofią i Robertem Mularczykami.

5-osobowe jury pod przewodnictwem dyrektora MDK Mateusza Marszalca ( Elżbieta Krzak, Karolina Pluta, Zuzanna Michrowska, Michał Śmigielski) nagrodziło oryginalny utwór, który jest pieśnią refleksyjną, mającą wartość artystyczną, jest również pieśnią pochwalną życia w czasie stanu epidemicznego, przed i po u nas w Sulejówku.
Oda Wioli i Michała Witkowskich została wykonana chóralnie przez autorów i publiczność na finał koncertu zwycięzców, który odbył się 6 września w Parku Glinianki.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona i decyduje kolejność wejścia do Muzeum.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.8″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.8″][et_pb_gallery gallery_ids=”1682″ _builder_version=”4.4.8″][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]