PROGRAM ZOFIÓWKA 2023

Mamy przyjemność przedstawić program Festiwalu Zofiówka 

Z niekrytą radością i entuzjazmem chcemy Was serdecznie zaprosić na Otwarcie Festiwalu, które odbędzie się 25 sierpnia 2023 roku. 

Jednocześnie już teraz dzielimy się z Wami strukturą tegorocznej Zofiówki! 
Program Festiwalu, podobnie jak w poprzednich edycjach, będzie składał się z następujących bloków:

Spotkania przy stole, które stwarzają przestrzeń do rozwijania swojej twórczości! To działania pozwalające na stworzenie kameralnej sytuacji i różnych interakcji budujących wspólnotę wokół stołu. 

Wrzesień to prawdziwy raj dla miłośników literatury! Już teraz zapraszamy Was serdecznie na nasze niezwykłe wydarzenia. 

Warsztaty literackie

W ramach warsztatów literackich odkryjemy tajniki pisania krótkiej formy – opowiadania. Zanurzymy się w technikach, które sprawią, że Wasze historie będą wyjątkowe i poruszające.

Panel dyskusyjny „Spotkania z literaturą” to niepowtarzalna okazja, by spojrzeć na świat literatury z zupełnie innej perspektywy. Odkryjemy kulisy procesu, który często pozostaje dla nas nieuchwytny. Jak właściwie książka, powstała spod pióra utalentowanego pisarza, trafia w końcu w ręce czytelnika?

Spotkania w sieci

Spotkania w sieci, czyli wydarzenia, które oprócz publiczności w studio będą transmitowane online. W tym roku „Sąsiedzkie spotkania z kulturą”, będące okazją do poznania inspirujących ludzi świata kultury i sztuki na pewno Was zaskoczą! 

W przestrzeni miejskiej Sulejówka

Spotkania po drodze oraz Spotkania w ogrodzie, czyli w przestrzeni miejskiej, w otoczeniu natury, zapraszające do poznania ciekawych ludzi i inspirujących miejsc:

Dęciaki w ogrodzie

Zanurzmy się w barwnym brzmieniu dźwięków dęciaków Miejskiej Orkiestry Dętej „Akord” w otoczeniu malowniczej przyrody Parku Glinianki! W programie muzyka rozrywkowa, w tym hity do potańczenia!

Kulturalny Fajf

Czas na taniec! Dziarska „Młodzieżówka z Sulejówka” przeniesie nas w wir tanecznych rytmów dwudziestolecia międzywojennego. 

W trakcie potańcówki będziemy mieli szansę nauczyć się kroków, które kiedyś królowały na parkietach. 

Plener malarski

Wspólnie odkryjemy, jak każdy z nas może widzieć miasto w zupełnie inny sposób. Czerp z atmosfery ulic, budynków i ludzi, by stworzyć niepowtarzalne dzieło sztuki!

Warsztaty fotograficzne

Wprowadzimy Cię w świat fotografii, dzieląc się technikami, trikami i wskazówkami, które pozwolą Ci uchwycić magię chwili. Niezależnie od tego, czy używasz smartfona czy lustrzanki – odkryj nowe spojrzenie na to, co Cię otacza!


Spotkania w sali teatralnej, kinowej i koncertowej. 

To między innymi powrót Teatralnej Zofiówki! W tym roku będziecie mogli nie tylko siąść na widowni naszej Zofiówkowej Sceny, ale i stać się jej aktywną częścią! 
Również w tym roku zaplanowany jest pokaz filmowy w Kinie – Teatrze Kurtyna, który dopełni rozmowa przeprowadzona przez Ajkę Tarasow. Zapraszamy serdecznie!

Przewidziane są spektakle teatralne w reżyserii Mirosława Kuleszy: „Zakład” oraz „Zbłąkana Ciocia Minnie”.

W Teatrze S. będziemy mieli przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu muzyczno – literackim „Zawsze Hemar„, które przybliży nam twórczość Mariana Hemara

Nie zabraknie też czegoś dla naszej najmłodszej widowni – już 3 września zapraszamy na spektakl w wykonaniu Sceny Seniora „Czerwony Kapturek„! 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem wydarzeń tegorocznej Zofiówki. 

—————————————–

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Festiwal Zofiówka realizuje zadania w ramach programu „Edukacja Kulturalna”.