Rozmowy o literaturze. „Wielka historia-mały człowiek. Mały człowiek-wielka historia”

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” min_height=”5.2px”][/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

„Wielka historia-mały człowiek. Mały człowiek-wielka historia”

Taki motyw przyświecał wczorajszemu spotkaniu literackiemu. W pogodnej, przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło uśmiechu, ale też głębi poruszanych tematów.
Czy „mały” z pozoru, wobec ogromu procesów historycznych, człowiek, może stworzyć swym życiem wielką historię? Co się kryje za tzw. wielką historią i kto jest jej twórcą? Czy wielka historia może dziać się lokalnie?
To część zagadnień jakie podejmowali Goście czwartkowego spotkania. Odnosząc się w znacznej mierze do własnej twórczości, doświadczeń. Osią rozmowy były drogi jakimi zaproszeni pisarze poszukują inspiracji w swej twórczości. Drogi, na których ważni są przede wszystkim spotykani ludzie oraz ich opowieść. Ludzie żyjący dziś, jak też w przeszłości. Ci bardziej i mniej znani, nierzadko zapomniani. Nie zabrakło również barwnych anegdot z życia zaproszonych pisarzy, pragnącymi być jak najbardziej wnikliwymi obserwatorami życia, z ich przygód podczas wielotorowych poszukiwań inspiracji do rozwijania własnej twórczości. Niektóre przyprawiały o dreszcze. 

Całość rozmowy dostępna jest tutaj, zachęcamy ciepło do obejrzenia:
https://www.youtube.com/watch?v=b2ncrLN8ruM

Ogromne wyrazy wdzięczności składamy Wszystkim Osobom przybyłym na wydarzenie i oglądającym je przed Ekranami!
Dziękujemy ogromnie Gościom spotkania:
Agnieszce Lis
Mariola Zaczyńskiej
Rafałowi Barnasiowi
Zbigniewowi Zborowskiemu

oraz prowadzącej spotkanie:

Kasia Bulicz-Kasprzak

Dziękujemy serdecznie Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulejówku, na czele z Dyrektor Iwoną Zbroszczyk, za organizację spotkania!

Transmisję z wydarzenia przeprowadzili Jeremi i Piotr Sapilakowie. A na Polski Język Migowy tłumaczyły Alicja Famulska i Kinga Chmielewska. Dziękujemy serdecznie!

Fotorelację zawdzięczamy Annie Nowak. Dziękujemy ciepło!

To był bardzo inspirujący wieczór!

fot. Anna Nowak

[/et_pb_text][et_pb_gallery gallery_ids=”7205,7206,7207,7208,7209,7210,7211,7212,7213,7201″ show_title_and_caption=”off” _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]