Start już blisko! Co nas czeka?

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” text_font_size=”15px” header_text_align=”justify” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

FESTIWAL ZOFIÓWKA

15 – 25 CZERWCA 2022

Już 5 czerwca będzie miał miejsce premierowy pokaz spektaklu „Czerwony Kapturek”, a zarazem prolog II Edycji Festiwalu Zofiówka. Program Festiwalu, podobnie jak w zeszłorocznej edycji, będzie składał się z następujących bloków:

Spotkania przy stole, gdzie znajdą się takie działania jak warsztaty literackie „Wspólne Pisanie”, warsztaty dziennikarskie – których efektem będzie kolejna edycja gazety „Zofiówka Festiwalówka”, spotkania z pisarzami, rozmowy z filmowcami. Warsztaty animacji „Zaanimuj swojego SLIMA” to filmowa przygoda dla całej rodziny, zwieńczona projekcją powstałych dzieł na „wielkim ekranie” miejscowego kina. „Bajkowisko” będzie kreatywną podróżą dla najmłodszych do krainy wyobraźni.

Spotkania po drodze, czyli w przestrzeni miejskiej, zapraszające do poznania ciekawych ludzi i inspirujących miejsc: cykl warsztatów fotograficznych, czy plener artystyczny. Stworzone przez uczestników prace będzie można ujrzeć podczas specjalnie przygotowanych wystaw.

Spotkania w ogrodzie, gdzie pod starą sosną lub lipą, w cieniu cisów i innych krzewów, które przywracają letniskowy charakter miasta można wziąć udział w koncercie „dęciaków” M.O.D. „Akord” w malowniczym Parku Glinianki, w potańcówce plenerowej z dziarską „Młodzieżówką z Sulejówka”, warsztatach na świeżym powietrzu, a nawet samemu wykreować „Magiczny ogród Zofii”.

Spotkania przy mikrofonie, z pasjami mieszkanek i mieszkańców Sulejówka. W tym bloku znajdą się spotkania z muzyką i teatrem. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie zwłaszcza wątków teatralnych. Już 5 czerwca nastąpi premiera sztuki wystawianej przez „Scenę Seniora” – „Czerwony Kapturek”. 14 czerwca odbędzie się kolejny premierowy pokaz – „Trzy Próby. Fredro-Zapolska-Mrożek”, spektaklu tworzonego przez mieszkańców, w wyjątkowej formie próby teatralnej. Spektakl „Co to jest miłość?” przybliży twórczość Jonasza Kofty. Na scenie ujrzymy też dziecięce grupy teatralne, których aktorzy są zarazem autorami przedstawień teatralnych „Nieśmiała bajka” i „Opowieść w paski”. W multiinstrumentalną podróż w „Dźwiękiem malowane” zabiorą młodzi muzycy z Sulejówka, a na Finał Festiwalu zabrzmią połączone chóry biorące udział w warsztatach chóralnych.

Spotkania w sieci, czyli wydarzenia transmitowane online, takie, jak na przykład „Poranne sąsiedzkie spotkania z kulturą”, będące okazją do poznania inspirujących ludzi świata kultury i sztuki, w domowym klimacie.

Szczegóły wydarzenia na www.festiwalzofiowka.pl

Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Festiwal Zofiówka realizuje zadania w ramach programu „Edukacja kulturalna”. Kwota dofinansowania 175 000,00; całkowity koszt zadania 221 154.00.

    [/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]