Wieczór u Zofii Moraczewskiej

Zofia Moraczewska to postać niezwykle wpływowa i zaangażowana w życie społeczne oraz polityczne swojej epoki. Jej działalność i wkład w rozwój Polski, zwłaszcza w okresie międzywojennym, pozostawiają trwałe ślady w historii.

16 listopada 2023 przypada 65. rocznica śmierci Zofii.

Zapraszamy na „Wieczór z Zofią Moraczewską”. To niezwykłe spotkanie będzie okazją do wspólnego oddania hołdu patronce festiwalu i poświęcenia chwili na refleksję nad jej niezwykłym życiem i działalnością. Pragniemy razem oddać hołd tej wyjątkowej kobiecie, która dokonała tak wiele dla Polski i naszego narodu.

Podczas panelu dyskusyjnego, zabrzmią utwory Fryderyka Chopina, ulubionego kompozytora Zofii. Będziemy mieli okazję cieszyć się muzyką, która dodatkowo wzbogaci nasze refleksje nad dziedzictwem tej wyjątkowej postaci. Utwory przygotują dla nas utalentowani uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku.

Rozmowę poprowadzi Beata Nessel-Łukasik.

Kiedy: 16 listopada 2023
Miejsce: Salonik Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku,
Godzina: 19:00

Obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w kasie muzeum lub do pobrania online.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.