Zapraszamy na Chóralny Finał II Edycji „Zofiówki”!

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”]

Organizatorzy Festiwalu “Zofiówka” zapraszają na uroczyste zamknięcie II Edycji Festiwalu. Będzie to wieczór podsumowujący niezwykły czas spędzony z Państwem i dla Państwa – w ramach cyklu wydarzeń inspirowanych życiem i działalnością społeczną niezwykłej mieszkanki naszego miasta – pani Zofii Moraczewskiej.

Będzie to opowieść o aktywności uczestników i liderów projektów, którzy tworząc wspólne – bardzo różnorodne projekty dzielili się z widzami swoimi talentami dostarczając moc niezapomnianych artystycznych wrażeń!

W części artystycznej wydarzenia usłyszymy występ połączonych chórów, miłośników śpiewu, wieńczący działania odbywające się w ramach warsztatów chóralnych, prowadzonych przez Instruktorów Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek. Zaprezentują się połączone chóry:
– Chór “Cantate Domino” z Mińska Mazowieckiego
– Chór Miasta i Gminy Mrozy
– Chór “Quercetum Dei” z Dębe Wielkie
– Międzyparafialny Chór “Ichthis” z Sulejówka Miłosny
– Chór Kameralny Miasta Sulejówek
oraz Niezrzeszeni Uczestnicy warsztatów

Repertuar

Chóry, oprócz osobnych występów z własnym repertuarem, zjednoczą się we wspólnym śpiewie wokół repertuaru Bartosza Kowalskiego, kompozytora, aranżera, mieszkańca Sulejówka. Zabrzmią różnorodne, błyskotliwe kompozycję świeckie. Chórzyści z Publicznością poszukają kota, wsłuchają się w dialog dzwonów i poznają barwne perypetie pewnych – kumy i kuma.
Usłyszymy także utrzymane w poważniejszym nastroju utwory sakralne.

Zjednoczonymi chórami zadyryguje Michał Śmigielski.

 

Bartosz Kowalski – wszechstronny kompozytor, aranżer, instrumentalista. Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość.

Absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina pod kierunkiem prof. Mariana Borkowskiego (dyplom z kompozycji wyróżnieniem). W 2010 roku uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych i obecnie pracuje na Uniwersytecie Muzycznym Chopina jako adiunkt. Swoje umiejętności kompozytorskie w zakresie muzyki filmowej kształcił także pod kierunkiem m.in Krzesimira Dębskiego, Zygmunta Koniecznego, Krzysztofa Knittla, Macieja Zielińskiego czy Włodka Pawlika podczas Podyplomowych Studiów Muzyki Filmowej, Komputerowej i Audiowizualnej w Akademii Muzyczej w Łodzi.

 

Michał Śmigielski – Ukończył Muzykologię Teoretyczną i Stosowaną w UKSW. W latach 2002-2004 kształcił się jako dyrygent pod kierunkiem prof. Sławka A. Wróblewskiego. Od 2008 do 2013 odbywał studia w UMFC na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca w klasie dyrygentury prof. Ryszarda Zimaka. Jest dyrygentem i współzałożycielem UNPLUGGED ORCHESTRA. Współpracował ze Stanem Borysem i Krzesimirem Dębskim. Jest dyrygentem chórów: „Cantate Domino” (od 2013), Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek (0d 2014) Chóru Miasta i Gminy Mrozy (od 2016). Skomponował muzykę do filmów „Wesoła-rozmowy i widoki” i „Suita sentymentalna” oraz spektakli teatralnych dla dzieci „Krzywa bajka” i „Stacja Sulejówek”. Jest autorem audycji muzycznej dla dzieci pod tytułem „Kim jest dyrygent”.Od 2015 roku pracuje w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. W tej instytucji od 2019 roku prowadzi programy “Spotkania z kulturą” i “Kulisy Kultury”.

Uroczystość zamknięcia festiwalu poprowadzi para konferansjerów – Aneta Sapilak i Ryszard Wojciul.

Scenariusz i reżyseria wydarzenia – Aneta Sapilak

Aneta Sapilak Managerka muzyczna, wiolonczelistka z wykształcenia i autorka scenariuszy z pasji. Właścicielka Agencji Muzycznej ArtHorse Sp. z o.o. Absolwentka klasy wiolonczeli Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina.

Ryszard Wojciul Manager i producent muzyczny, muzyk, kompozytor i dziennikarz. Absolwent muzykologii UW. W latach osiemdziesiątych saksofonista i klawiszowiec w wielu zespołach rockowych (m.in. Róże Europy, Tilt, Sztywny Pal Azji. Od 1992 dziennikarz, a potem Dyrektor Muzyczny i Programowy legendarnego rockowego Radia WAWA. Od 1997 szef programu i promocji Grupie Radiowej Agory. W latach 2000- 2004 dyrektorem Generalnym Warszawskiego Radia Pogoda, Radia Klasyka i Radia TOK FM

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”]

Dziękujemy Wam Wszystkim, Przyjaciele „Zofiówki”! Zapraszamy Was serdecznie!

Zachęcamy również gorąco do obejrzenia relacji video z warsztatów chóralnych, autorstwa Pauliny Nowak:

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_video src=”https://www.youtube.com/watch?v=FHKgtigswU4&t=29s” _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][/et_pb_video][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]