gdzie znajdą się takie działania jak: warsztaty literackie, warsztaty dziennikarskie, spotkania z pisarzami i filmowcami, warsztaty animacji oraz warsztaty kulinarne.
Chcesz poznać zasady i tajniki dziennikarstwa? Chcesz być redaktorem prawdziwej gazety? Zapraszamy na warsztaty! Dzięki nim poznasz zasady dobrego warsztatu, gatunki oraz główne formy wypowiedzi. Wprowadzimy Cię w arkana tworzenia newsów, reportaży, dowiesz się jak przeprowadzić dobrze wywiad i opatrzyć go zdjęciem.
Warsztaty rodzinne, o charakterze międzypokoleniowym. Będą realizowane przez Prywatnie Centrum Kultury w Sulejówku Miłośnie. Uczestnicy działając w zespołach do 5 osób, stworzą krótkie filmy animowane pod hasłem “Zaanimuj swojego SLIMA”. Uruchomią wyobraźnię, wymyślą historię, stworzą swoich bohaterów i wprowadzą ich w ruch przy pomocy techniki animacji. Zrealizowane filmy obejrzymy na dużym kinowym Kina-Teatru “Kurtyna”. Filmy mogą zagościć na stronie festiwalu, trzy najpopularniejsze (wybrane przez internautów) będą skierowane na międzynarodowy festiwal filmów animowanych.
“Piosenki o miłości” to rewelacja festiwalu filmowego w Gdyni 2021. Mający niedawno, bo 25 marca, kinową premierę film, opowiada o skrywanych marzeniach i niespełnionych oczekiwaniach. O miłości, pięknie i błędach młodości. Gośćmi prowadzącej spotkanie Ajki Tarasow będzie reżyser filmu Tomasz Habowski.
Rozmowa prowadzona przez pisarkę z Sulejówka Katarzynę Bulicz-Kasprzak, z udziałem pisarzy: Zbigniewa Zborowskiego, Agnieszki Lis, Marioli Zaczyńskiej. Rozmowa o historiach, które utrwalają w swoich powieściach, autentycznych, prawdziwych opisach miejsc.
Drugi z cyklu wykładów w ramach Festiwalu Zofiówka, poświęcony kobietom związanym z Sulejówkiem. W tym roku dedykowany Helenie Paderewskiej wybitnej Polce, filantropce i działaczce na rzecz niepodległości.
Wykład wygłosi Małgorzata Basaj.
Helena i Ignacy Jan Paderewscy w 1919 r. kupili w Sulejówku posiadłość „Willa Białynia”. Nie zamieszkali w niej tylko przeznaczyli na działalność społeczną. Od 1920 r. mieścił się tam stowarzyszenie „Pomoc dla Inteligencji”, nazwane od imienia właścicielki „Ogniskiem Helin”
Helena Paderewska (1856-1934) była postacią niepospolitą, filantropką, która organizowała działalność dobroczynną na niespotykaną w Polsce skalę. Niezwykle oddana swojemu mężowi, światowej sławy artyście i politykowi, wspierała go i towarzyszyła w działaniach na rzecz niepodległości Polski. Kobieta o wielkim sercu ale również budząca swoim zachowaniem wiele kontrowersji szczególnie w kręgach politycznych.
Za pomocą treści bajki odbędziemy magiczną podróż w nieznane. Zatrzymamy się w krainie baśni. Po wysłuchaniu przez dzieci treści opowiadania odbędą się zabawy ruchowe oraz warsztaty plastyczne.
We wtorek zaprezentujemy bajkę Czarodziejskie zwierciadło ze zbioru pod tytułem Ukryty skarb autorstwa Katarzyny Łysoń . Bajka opowiada o wyborze nowego króla, który ma zasiąść na tronie. Czyja twarz w czarodziejskim zwierciadle ukaże się najpiękniejsza ten, zostanie królem. Co poza uroda okaże się ważne? Jak będzie wyglądał przyszły król, tego dowiecie się z bajki.
W środę zdradzimy Wam pewną tajemnicę. Opowiemy o czymś, o czym nie wiecie. Kto to taki, kto to taki? To wełniaki, to wełniaki. Tak zaczyna się pierwsza bajką dotycząca wełniaków. Zaczynamy opowieść i powoli poznajemy ciekawe stworki. Niewielu ludziom dane było je spotkać. Niewielu dostąpiło tego zaszczytu. Zobaczyć wełniaka mogą nieliczni… Autorka podzieli się z dziećmi historią o małych nieznajomych.
Bajkowe przygody poprowadzi Kamila Trochimiak.